Повернутися до всіх порад
Обои флизелиновые. Как клеить?

Шпалери флізелінові. Як клеїти?

Флізелінові шпалери – мабуть, найпоширеніший вид оздоблювального матеріалу, який використовується як у приватних будинках, так і в міських квартирах. Цей тип шпалер вирізняють:

  • широкий модельний ряд: можна вибрати оптимальний варіант кольору та візерунку на будь-який смак;
  • безліч цінових сегментів;
  • вирізняються підвищеною зносостійкістю у порівнянні зі звичайними паперовими шпалерами;
  • підвищена світлостійкість;
  • висока пожежна безпека.

Також полотнища із флізеліну набагато легше клеїти, адже при оклеюванні приміщення стиків буде удвічі менше.

Звідки починати клеїти флізелінові шпалери: підготовчий етап.

Перед початком оклеювання необхідно ретельно підготуватися до початку ремонтних робіт. Стіни мають бути рівними, їх обов’язково потрібно пошпаклювати і поґрунтувати. Потім можна переходити до операцій зі шпалерами: приготувати клей і нарізати рівні полоси шпалер.

Потрібно визначитися із тим, який клей обрати для флізелінових шпалер. Зазвичай, із цим проблем немає: адже клей має спеціальне маркування, завдяки чому його можна швидко знайти в магазині. Спеціальний клей для полотнищ із флізеліну потрібно ретельно розтворити у воді, відповідно до усіх положень з інструкції. Особливу увагу слід приділити температурі води, а також її кількості.

Тепер можна починати роботу із шпалерами. Виміряти висоту приміщення рекомендується в декількох місцях, адже однакові показники – досить рідке явище. Нарізати полоси шпалер слід із невеличким запасом у 5-7 см, про всяк випадок. Якщо на шпалерах зображено якийсь малюнок, потрібно з’єднати декілька полотен таким чином, щоб його частини утворювали єдиний орнамент.

Багатьох цікавить, звідки починати клеїти флізелинові шпалери. Відповідь проста – тільки із кутка. При цьому зверніть увагу – клей наноситься тільки на стіни. Ширина клейової полоси має збігатися із відрізаною полосою. Попередньо відмітьте за допомогою будівельного рівня вертикальну полосу, щоб приклеїти полосу рівно.

Іще одна премудрість у обклеюванні флізеліновими шпалерами приміщення – правильно розгладити полотнище на стіні. Для цього зазвичай використовують спеціальний резиновий ролик, або пластиковий шпатель для розгладжування – обов’язково потрібно позбавитися від повітряних бульбашок під шпалерами. Також слід ретельно прибирати залишки клею на місці стикування шпалер: інакше колір на поверхні може помінятися. Тепер можемо відрізати залишки і переходити до наклеювання наступної полоси.

Як правильно клеїти флізелінові шпалери у кутках й інших важкодоступних місцях

Кути – одні із найскладніших ділянок у кімнаті. Для того, щоб знати, як клеїти флізелінові шпалери у кутах слід знати деякі тонкощі:

  • від початку потрібно виміряти одну зі сторін кута, потім підігнати полотнище так, щоб на іншу стіну заходило приблизно 1,5 см;
  • наклеїти полотнище, розрівняти валиком (або шпателем), а наступне – приклеїти внахлест. Складку, що утворилася, слід обережно надрізати, щоб випустити повітря;
  • якщо потрібно обклеїти зовнішній кут, потрібно додавати до вимірів 2,5 см. Наклеювати полотнище можна із завертанням за кут. Наступне клеїмо стик у стик, за умов нерівного кута – внахлест. Залишки обов’язково прибираємо.

Іще один важливий момент – як поклеїти стелю флізеліновими шпалерами, адже це зовсім непросто. Усі роботи виконуємо у напрямі вікна, щоб замаскувати шви. Попередньо, за допомогою будівельної стрічки, потрібно зробити розмітку, щоб наклеїти все рівно. Бажано, щоб полотнища заходили на стіну, щоб більш щільно прилягали. Після цього його можна розгладжувати за допомогою валика або сухої ганчірки.

По кутах залишки відрізаємо. Наступний відрізок клеїмо від поперечної стіни, один край притискаємо до горизонтальної розмітки.

Також важливо пам’ятати, зупиняти роботи із наклеювання шпалер слід тільки після завершення наклеювання одної зі стін – до кінця. Адже з’єднати на одній поверхні сухий стик із новими полотнищами буде вкрай важко.

 

Поділіться порадою з друзями

Наші консультанти допоможуть вам. Будемо раді бачити Вас в нашому магазині

Наш магазин пропонує Вам доставку товарів у зручний для вас час.