Повернутися до всіх порад
Как выбрать ламинат для частного дома?

Як вибрати ламінат у приватний будинок?

Ламінат – один із найбільш розповсюджених видів підлогових покриттів. Він поєднує у собі декілька важливих критеріїв – екологічність, пожежну безпечність, безпеку для здоров’я, високу міцність плити. Такий будівельний матеріал має витончений і елегантний вигляд у інтер’єрі будь-якого стилю, легко монтується і справляється із високим рівнем вологості у приміщенні.

Що краще: лінолеум або ламінат при облаштуванні підлоги у приватному будинку

Ламінат і лінолеум – два найбільш поширені матеріали для створення підлогового покриття. Кожен матеріал має свої переваги і недоліки, що, у свою чергу, впливають на вибір покупців.

 1. Довговічність

Лінолеум – м’який матеріал, отже на ньому душе легко залишити вм’ятини. Часто такий матеріал страждає від гострих каблуків або ніжок стільців – замаскувати такі пошкодження майже неможливо. Строк експлуатації лінолеуму становить усього 10-15 років, ламінат же зможе милувати очі своїх власників набагато довше.

Проте у питанні протистояння впливу вологи лінолеум – краще. Тому саме цей вид підлогового покриття рекомендовано застосовувати у приміщеннях із високим рівнем вологості.

 1. Теплоізоляційні властивості

Дешеве покриття лінолеуму завжди буде холодним, якщо тільки дім не обладнано системою «тепла підлога». Мешканцям перших поверхів рекомендуємо звернути свою увагу на ламінат.

 1. Естетичність

Виявити переможця у цій номінації – неможливо. Все через те, що і лінолеум, і ламінат сьогодні можна придбати із будь-яким візерунком, що прийшовся до вподоби. Імітація деревини, каміння та шкіри – все це сьогодні присутнє на ринку.

 1. Безпека при використанні

Ламінат є більш алергійно-нейтральний, адже в ньому майже відсутні шкідливі синтетичні компоненти. Поряд із цим, цей вид підлогового покриття вирізняється більшою стійкістю до згоряння.

 1. Процес укладання

В обох випадках укладання підлогового покриття є досить простим, проте стан підлоги у випадку із лінолеумом повинен бути майже ідеальним. А для ламінованої підлоги потрібно буде придбати спеціальну підкладку.

Як бачимо, за деякими критеріями ламінат випереджає лінолеум.

Який клас ламінату вибрати для своєї оселі, а також інші важливі моменти.

Багато покупців замислюються над тим, який клас ламінату вибрати для своєї оселі, адже їх існує декілька. Рекомендації із прив’язкою до призначення кімнати:

 • 31 клас підходить для приміщень із мінімальним навантаженням – спальні, а також комори. Експлуатаційні строки – до 12 років;
 • 32 клас – підлога середнього навантаження. Прослужить до 15років без ремонтів;
 • 33 клас – призначений для найбільш навантажених кімнат (наприклад, вітальні). Така підлога може прослужити до 30 років.

Про тонкощі вибору відтінку ламінату найкраще розкажуть дизайнери. Відтінки мають гармоніювати із інтер’єром загалом – створювати у приміщенні затишок. Універсальні декори – дуб, бук, палісандр, вільха, береза або ясень. Можуть бути і ахроматичні (чорно-білі або сірі) відтінки, проте такі рішення підійдуть не для кожного інтер’єру.

І наостанок, якого виробника ламінату обрати. Перевірені часом виробники дуже добре зарекомендували себе на ринках Європи і світу, серед них:

 • Swisskrono (Kronopol);
 • Classen;
 • Peli Parke;
 • Vitality;
 • Balterio.

 

Поділіться порадою з друзями

Наші консультанти допоможуть вам. Будемо раді бачити Вас в нашому магазині

Наш магазин пропонує Вам доставку товарів у зручний для вас час.